Zimowy Bieg Włókniarza za nami

Ponad stu zawodników z całego Dolnego Śląska stanęło na starcie Zimowego Biegu Włókniarza, który odbył się w sobotę 3 marca 2018 r. na trasie Niedźwiedź z Przełęczy Jugowskiej na Kozie Siodło. Dystans jaki mieli do pokonania zawodnicy to nieco ponad 2 km, a różnica poziomów to 86 metrów

Narciarstwo biegowe to coś, co charakteryzuje nasze Góry i wpisało się na stałe w ich ofertę. Zawody zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Gmin Gór Sowich i udały się znakomicie – dopisała piękna zimowa pogoda i frekwencja, bowiem na stracie zawodów stanęło całe pokolenie zawodników od bardzo młodych juniorów do seniorów. Uczestnictwo w biegu było bezpłatne.

- To jest bieg nie po to żeby wygrać, tylko żeby uczestniczyć, żeby być, żeby się ruszać, żeby używać sportu tutaj w Górach Sowich – komentował na starcie zmagań zastępca burmistrza Pieszyc - Krzysztof Galiak. – Bieg Włókniarza ma swoją historię. Chcemy do tego wracać, chcemy ożywiać Góry Sowie tym, co najlepsze.
Na mecie nie liczył się wynik tylko sama aktywność, chęć ruchu i dobrej zabawy. Każdy kto przebiegł trasę otrzymywał pamiątkowy medal oraz porcję ciepłej strawy na rozgrzanie po mroźnym biegu.