Gra Terenowa Sowi Tour

Zróbmy razem coś niesamowitego!


Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich zaprasza do współtworzenia GRY TERENOWEJ SOWI TOUR.
Chcemy stworzyć produkt turystyczny, który powstanie z ogromnej pasji do Gór Sowich i wędrowania, a także wychowa nowe pokolenia turystów, którzy będą poznawać nasze piękne tereny od najmłodszych lat.


Zapraszamy wszystkie szkoły, placówki oświatowe ale także opiekuńcze, firmy i stowarzyszenia, a także pasjonatów do współtworzenia pierwszej GRY TERENOWEJ na naszym terenie.
Gra terenowa SOWI TOUR jest siostrzanym projektem imprezy turystycznej Sowi Tour, który odbywa się na terenie Gór Sowich.

Gra tym będzie różnić się od wydarzenia sportowego, że będzie składać się z ośmiu makiet - atrakcji turystycznych wskazanych przez gminy będące członkami Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich i jest pomysłem, który z pewnością znajdzie uznanie wśród najmłodszych mieszkańców Gór Sowich, ale także osób, dla których wyjście w góry jest wyzwaniem nie do przeskoczenia.


?Tworząc makiety atrakcji turystycznych możemy taką grę rozegrać na szkolnym boisku, w miejskim parku, na łące lub gdziekolwiek sobie tego życzycie.
Gra terenowa SOWI TOUR będzie mogła być "wypożyczona" przez każdą organizację, szkołę stając się ciekawym pomysłem na spędzanie wolnego czasu.
?Jej zasady będą identyczne jak oryginalnego biegu. Uczestnicy będą poruszać się na małym terenie od atrakcji do atrakcji i zbierać pieczątki "zdobycia" każdej z nich.
Taki sposób edukacji regionalnej i propagowania turystyki lubimy 
Najpierw jednak musimy te makiety STWORZYĆ i właśnie do tego Was zapraszamy.
?Do zbudowania jest 8 makiet atrakcji turystycznych - dowolną techniką, makiety mają jak najwierniej odwzorowywać atrakcje turystyczne oraz być STABILNE I TRWAŁE. Zespoły budowniczych mogą być dowolne: uczniowie szkół (niekoniecznie jednej klasy), pracownicy firm, organizatorzy innych wydarzeń, profesjonaliści - każdy kto czuje się na siłach i ma pomysł, by taką makietę zbudować. Makieta musi spełniać dodatkowy warunek - nie może być niższa niż 100 cm.
?Na zgłoszenia Waszej gotowości i wyboru atrakcji, którą wybieracie do zbudowania czekamy do 20 stycznia 2024 roku.
?Na gotowe makiety czekamy do końca kwietnia 2024 roku.
? Wszyscy twórcy makiet, którzy staną się współautorami gry terenowej SOWI TOUR zostaną zaproszeni na specjalny Zarząd STGGS, podczas którego wręczymy Wam tytuły Ambasadora Gór Sowich oraz nagrody.


Oto atrakcje, które czekają na wybudowanie:


? Wieża widokowa na Kalenicy
? Ratusz w Dzierżoniowie
? Domek Myśliwski w Jodłowniku
? Wieża widokowa na Wielkiej Sowie
? Góra Świętej Anny
? Pałac Gladishof
? Wieża widokowa na Jańskiej Górze
? Twierdza Srebrna Góra


Kto pierwszy ten lepszy - jedna ekipa - jedna makieta.
Na zgłoszenia czekamy pod tym adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Jeśli potrzebujecie informacji, macie pytania, dzwońcie: 517 271 701

 

Media