Gory Sowie

7°C

Gory Sowie

Wilgotnosc 84%

Wiatr 20.92 km/h

08/10/2018 0 comment

Film, którego reżyserem jest Michał Ogrodowczyk, pokazuje polskie lasy z ich przyrodniczym bogactwem jako środowisko, na przykładzie którego najlepiej można ...

Lokalna Organizacja Turystyczna "Góry Sowie" (LOT Góry Sowie) jest organizacją współpracy samorządu terytorialnego (zwłaszcza samorządu szczebla powiatowego lub gminnego) i lokalnej branży turystycznej (szeroko rozumianej) w zakresie promocji turystycznej obszaru obejmującego działalność tej organizacji, w naszym przypadku Gór Sowich. 


Podstawowa różnica LOT w stosunku do innych form polskich organizacji pozarządowych (przede wszystkim stowarzyszenia, związku stowarzyszeń i fundacji) to struktura członkowska która dopuszcza uczestnictwo osób fizycznych i prawnych na równych prawach jako członków zwyczajnych (posiadających prawo wybierania i bycia wybieranymi do władz), zachowując przy tym formułę otwartą (w każdej chwili każdy może wstąpić i wystąpić z LOT z zachowaniem warunków określonych statutem).


Podczas zebrania założycielskiego, które odbyło się 21 kwietnia 2016 w Centrum Kultury w Pieszycach, przy zgodnej woli zebranych powołano do życia Lokalną Organizację Turystyczną "Góry Sowie" z siedzibą w Pieszycach.


Organizacja ma na celu współpracę samorządów i lokalnej branży turystycznej na rzecz rozwoju turystyki w regionie i jej promocji. LOT to także wstęp do szerszej współpracy branży turystycznej, która ma zaowocować coraz większym ruchem turystycznym w całych Górach Sowich.
Inicjatorem założenia LOT-u było Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich. Według zamierzeń działalność Lokalnej Organizacji Turystycznej "Góry Sowie" ma przynieść szereg korzyści wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz stowarzyszenia a także całemu regionowi Gór Sowich. Turyści zyskają atrakcyjną i bogatą ofertę oraz dobrze przygotowany produkt turystyczny pod hasłem "Góry Sowie". Region otrzyma szeroką i bardziej skuteczną promocję, a przedsiębiorcy z branży turystycznej odczują systematyczny wzrost liczby klientów.

 

Lokalna Organizacja Turystyczna "Góry Sowie"

ul. Adama Mickiewicza 10
58-250 Pieszyce
Dolnośląskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KRS: 0000630151
NIP: 8822124465
Regon: 365053150

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym Góry Sowie nie są obce ! 

 

O nas

Oficjalny Portal Gór Sowich jako część produktu "Góry Sowie" powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej Góry Sowie.

 

Kontakt z administratorem portalu: admin@gorysowie.org

Wsparcie

Portal utrzymywany i rozwijany przez: