02/05/2019 0 comment

Wspaniałe widoki, świetna atmosfera, a na mecie medale i wspólne ognisko. Tak wyglądała druga edycja Zimowego Biegu Włókniarza, która odbyła się 27 kwietnia

Lokalna Organizacja Turystyczna "Góry Sowie" (LOT Góry Sowie) jest organizacją współpracy samorządu terytorialnego (zwłaszcza samorządu szczebla powiatowego lub gminnego) i lokalnej branży turystycznej (szeroko rozumianej) w zakresie promocji turystycznej obszaru obejmującego działalność tej organizacji, w naszym przypadku Gór Sowich. 


Podstawowa różnica LOT w stosunku do innych form polskich organizacji pozarządowych (przede wszystkim stowarzyszenia, związku stowarzyszeń i fundacji) to struktura członkowska która dopuszcza uczestnictwo osób fizycznych i prawnych na równych prawach jako członków zwyczajnych (posiadających prawo wybierania i bycia wybieranymi do władz), zachowując przy tym formułę otwartą (w każdej chwili każdy może wstąpić i wystąpić z LOT z zachowaniem warunków określonych statutem).


Podczas zebrania założycielskiego, które odbyło się 21 kwietnia 2016 w Centrum Kultury w Pieszycach, przy zgodnej woli zebranych powołano do życia Lokalną Organizację Turystyczną "Góry Sowie" z siedzibą w Pieszycach.


Organizacja ma na celu współpracę samorządów i lokalnej branży turystycznej na rzecz rozwoju turystyki w regionie i jej promocji. LOT to także wstęp do szerszej współpracy branży turystycznej, która ma zaowocować coraz większym ruchem turystycznym w całych Górach Sowich.
Inicjatorem założenia LOT-u było Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich. Według zamierzeń działalność Lokalnej Organizacji Turystycznej "Góry Sowie" ma przynieść szereg korzyści wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz stowarzyszenia a także całemu regionowi Gór Sowich. Turyści zyskają atrakcyjną i bogatą ofertę oraz dobrze przygotowany produkt turystyczny pod hasłem "Góry Sowie". Region otrzyma szeroką i bardziej skuteczną promocję, a przedsiębiorcy z branży turystycznej odczują systematyczny wzrost liczby klientów.

 

Lokalna Organizacja Turystyczna "Góry Sowie"

ul. Adama Mickiewicza 10
58-250 Pieszyce
Dolnośląskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KRS: 0000630151
NIP: 8822124465
Regon: 365053150

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym Góry Sowie nie są obce !