Srebrnogórska Majówka 2024

Na wszystkich żądnych przygód, ciekawych historii, miłośników przyrody i przepięknych widoków – krótko mówiąc – dobrej zabawy czekać będzie moc wrażeń .

Zwiedzanie
Odwiedźcie Twierdzę Srebrna Góra i okoliczne Góry Sowie, aby odkryć niesamowitą atrakcję Dolnego Śląska. Po tej największej w Europie górskiej fortyfikacji oprowadzać będą wybitni przewodnicy/żołnierze. I gwarantujemy, nie będą szczędzić prochu.
 
Punkt widokowy
Gdy już zwiedzicie bogatą w dawne militaria trasę, możecie skorzystać z najwyższego punku widokowego w okolicy, który gwarantuje Wam panoramę na cały Masyw Sudetów.
 
Restauracja Donżon
Na głodnych znajdzie się też sposób: Restauracja donżon – zaspokoi każdego. Głodnego nakarmi – domowym, pysznym jedzeniem, spragnionych napoi, a kawoszy ugości kawą i wybitnymi wypiekami.
 
Szkoła Tropicieli
Wyjątkowo na ten jeden weekend od 1 do 3 Maja w Twierdzy postanie Szkoła Tropicieli, gdzie pod okiem fantastycznych animatorów z Krainy Quatronum będziecie mogli wziąć udział w wyjątkowych warsztatach i pokazach.
 
A oto czego możecie się spodziewać:
spróbujecie strzelania z łuku,
otrzymacie lekcję fechtunku,
zrobimy Wam tajemnicze, elfickie tatuaże,
obejrzycie na żywo magiczne pojedynki,
oraz poznacie Fantastyczne stworzenia
 
Rekonstrukcje i pokazy
1 Maja będziecie mieli okazję spotkania z rekonstruktorami Regiment von Alvensleben No. 33 Zobaczycie XVII-wiecznej musztry, poznacie ciekawostki z tamtego okresu dot. ekwipunku
żołnierskiego, broni, strojów.
Piknik z okazji 20 - lecia Polski w Unii Europejskiej
3 Maja na stoisku promocyjnym Dolnego Śląska czeka na Was cała masa atrakcji:
Animacje dla dzieci i młodzieży
Konkursy z nagrodami
Malowanie twarzy
Gra terenowa
 
Produkty regionalne
Podczas majówki czekać na Was będą stoiska z rękodziełem i produktami regionalnymi.
Na jarmarku kupicie na przykład:
lokalnie wytwarzane sery,
regionalne miody i przetwory,
świece sojowe,
naturalne kosmetyki
i wiele innych!
 
Zabierajcie znajomych, dzieci i każdego, kto chce aktywnie spędzić dzień na świeżym powietrzu w jednej z największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.
 
Twierdza Srebrna Góra to idealne miejsce na wypoczynek pod chmurką. Będzie Fantastycznie! Czeka na Was mnóstwo atrakcji i cudowny klimat XVIII wiecznej fortyfikacji.
 

Twierdza czynna codziennie od 10:00 do 18:00

Spotkajmy się w Twierdzy Srebrna Góra 1-3 maja 2024!